<<<<<<< HEAD

Wina

Skosztuj najlepszych

Wyszukane smaki i aromaty

czytaj więcej

Wyszukane smaki i aromaty

Wina Piwnica pełna win

W górskim powietrzu dają się wyczuć niezwykłe, delikatne aromaty - latem kwiatów, leśnych owoców i trawy, a jesienią siana, świerkowego igliwia i suchych, kolorowych liści. Przywodzą one na myśl zapach i smak nietuzinkowych win serwowanych w Hotelu BUKOVINA.

Karta win hotelowej restauracji Morskie Oko, wyróżniona „Award of Excellence” magazynu Wine Spectator, współgra z menu i pasuje do szerokiego spektrum proponowanych dań. Sommelière Resortu BUKOVINA Justyna Chowaniec, opracowała niebanalny zestaw win, z których każde posiada niepowtarzalny charakter. Ich oryginalność tkwi w niekonwencjonalnych metodach produkcji, ciekawej etykiecie, czy interesującej osobie winiarza.

Goście Hotelu BUKOVINA znajdą w Morskim Oku wina od znanych, topowych producentów, jednak większość pozycji pochodzi od winiarzy, dla których liczy się nie tyle popularność, co uprawa przyjazna naturze.

Szef Kuchni Sylwester Lis

Szefem Kuchni w BUKOVINIE jest znany i ceniony Sylwester Lis. Każde przygotowane przez niego danie to finezyjne połączenie niezapomnianego smaku z zaskakującym wyglądem. Kuchnia Sylwestra Lisa łączy w sobie regionalizm podhalańskich dań z nowoczesnymi trendami Kuchni Fusion. Tradycyjne, małopolskie smaki w zupełnie nowych odsłonach to prawdziwa uczta dla zmysłów smaku i wzroku.

Sylwester Lis o sobie: Codziennie poszukuję nowych kulinarnych wyzwań. Wierzę w symbiozę miejsca i produktu; w doskonałość kuchni, która powstała ze zdrowych i naturalnych składników. Każdym swoim daniem staram się wyrazić piękno naszego regionu.

Karta win

Lekkie, białe wina, idealne do delektowania się nimi na tarasie Hotelu BUKOVINA w letni dzień, wina czerwone, z wyraźnie zaznaczoną kwasowością, jak i dobrze zbalansowane półsłodkie i słodkie. Na każdego gościa czeka tu specjalny kieliszek pełen niezwykłych smaków i aromatów. Hotel, jako jedyny w regionie, posiada  dyspenser na wina oraz system Coravin, dzięki którym ma możliwość serwowania na kieliszki dowolnie wybranych win.

Warto odkryć Podhale poprzez nietuzinkową kartę win Hotelu BUKOVINA.

Poznaj inne smaki Bukoviny

Sprawdź, co jeszcze proponuje nasza Kuchnia

Morskie Oko Restauracja fusion

Sprawdź również Restaurację Morskie Oko i zasmakuj Kuchni Fusion.

Zbójecki Łygotnik Zbójecki Łygotnik

Sprawdź również Restaurację Zbójecki Łygotnik i poznaj regionalne smaki.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij