<<<<<<< HEAD

Skandia Maraton w BUKOVINIE przeszedł do historii

  • 30 czerwiec 2014

Rowerowy weekend (27-29.VI.14) w Bukowinie Tatrzańskiej za nami! Po raz pierwszy na Podhalu odbył się Skandia Maraton BUKOVINA Terma Hotel Spa, który okazał się wspaniałym świętem rowerowym. Na najdłuższym dystansie Grand Fondo cyklu  Skandia Maraton Lang Team w Bukowinie Tatrzańskiej, wygrali Karolina Kozela i Mariusz Kowal.

- To będzie najtrudniejszy maraton, bardzo techniczny, a do tego nie zapominajmy - w górach! - mówił przed zawodami Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. Jak się okazało - jego słowa były jak proroctwo - sobotnie zawody na długo zapamiętają wszyscy uczestnicy cyklu.

- To najlepszy wyścig Skandii, w jakim miałem okazję brać do tej pory udział - mówił zmęczony, ale uśmiechnięty Pan Mariusz z Siemianowic Śląskich. - Niestety nie ukończyłem go przez awarię roweru, ale dzięki temu mam motywację, by przyjechać tu za rok. Zabójcze podjazdy, trasa piękna widokowo, trudna i wymagająca, ale wspaniała. Mam nadzieję, że Skandia znów zawita do BUKOVINY! - zakończył.
 

Dokoła kompleksu BUKOVINA Hotel Terma Spa organizatorzy postanowili przygotować trasę trudną technicznie, pełną podjazdów, a także utrudnień w postaci kamieni, korzeni, przejazdu przez rzekę. W takich warunkach najszybszy okazał się Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team), który do ostatnich metrów toczył zażartą walkę ze swoim klubowym kolegą Piotrem Brzózką. Kowal okazał się również najszybszy w PREMII SHIMANO rozegranej po 10 kilometrze trasy. Wśród pań - podobnie jak podczas zawodów w Bytowie - najszybsza była Karolina Kozela z Cyclo Trener Team.
 

Z uwagi na stopień trudności dystanse, na których rozgrywane są zawody cyklu, zostały nieco skrócone. W klasyfikacji Medio (44 km) najszybszy okazał się Grzegorz Hajda (Sokół Kęty), natomiast wśród kobiet Magdalena Hałajczak z Poznania. Natomiast w kategorii Mini (24 km) Jakub Cierniak (Krynica Ski UKS) minął linię mety jako pierwszy, natomiast w kategorii kobiet najszybsza okazała się Sandra Stylec (Orbea Racing).
 

W niedzielę uczestnicy Skandia Maraton BUKOVINA Terma Hotel Spa, a także inni miłośnicy dwóch kółek,  mieli okazję testować trasę tegorocznego Tour de Pologne Amatorów w towarzystwie legend polskiego kolarstwa - Czesława Langa i Ryszarda Szurkowskiego.
 

Po raz kolejny sporym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Pozytywne Obroty”, z której dochód przeznaczony jest na zakup rowerów dla podopiecznych z domów dziecka. Za każdy kilometr przejechany na trenażerach firma Skandia i Lang Team płaci trzy złote. Na złotówki przeliczane są także kilometry przejechane przez uczestników wyścigu Skandia Maraton.
 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij