<<<<<<< HEAD

Gra Królów u stóp BUKOVINY

  • 28 styczeń 2015

Polo to sport elitarny, a turnieje są jedną z większych atrakcji sezonu zimowego w narciarskich kurortach na całym świecie. Z organizacji takich imprez słynie m.in. Sankt Moritz w Szwajcarii, Kitzbuehel w Austrii, Cortina d'Ampezzo oraz Livigno we Włoszech, a także amerykańskie Aspen.

 

Polo powstało w Azji Środkowej. W XIX wieku dotarło z Indii do Wielkiej Brytanii. To zawody rozgrywane konno przez dwie czteroosobowe drużyny. Jeźdźcy za pomocą długich kijów, tzw. malletów, dążą do umieszczenia w bramce przeciwnika drewnianej kuli wielkości pomarańczy. Tradycyjnie mecze polo rozgrywa się na boiskach trawiastych, ale od ponad 30 lat organizowane są także turnieje na śniegu.

Polo na śniegu zawitało do Polski sześć lat temu. Zaczęło się w Zakopanem, a od dwóch lat zawody rozgrywane są u stóp kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa. Zmagania jeźdźców, przyciągają do Bukowiny Tatrzańskiej  specjalnych gości  z różnych środowisk: polityków, aktorów, celebrytów. W minionym roku można było spotkać m.in. panią Grażynę Szapołowską, Katarzynę Figurę, Oliviera Janiaka, czy Jakuba Wesołowskiego.

Mróz, kilkadziesiąt centymetrów śniegu pod kopytami koni i zacięta rywalizacja - to piękny widok w górskiej scenerii, ale i spore wyzwanie dla zawodników. Zapraszamy!

PROGRAM:

Piątek

12.00 - 16.00  Gry półfinałowe

16.30 - 19.30  Wspólne narty

20.00 - 23.00 Captains Cocktail dla graczy, zaproszonych gości, partnerów i mediów

Sobota

12.00 - 16.00  Mecze finałowe o Puchar Wójta Bukowiny Tatrzańskiej i Puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego, Snow Picnic

16.00 - 20.00  Termy i Spa

21.00               Players Party

Niedziela

12:00   Turniej pocieszenia

Podczas gier finałowych Goście będą mogli skorzystać ze stref hospitality (otwartej i VIP), w których Gospodarz i Partnerzy przygotują festiwal góralskich smaków - Piknik Polo na świeżym powietrzu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij