<<<<<<< HEAD

47. Góralski Karnawał. Spotkania z prawdziwą polską kulturą ludową

  • 14 luty 2019

Jak wygląda Karnawał w góralskim wykonaniu? Wszyscy zainteresowani mogą przekonać się o tym podczas 47. Góralskiego Karnawału, który odbędzie się w dniach 14-17.02.2019 r. w Bukowinie Tatrzańskiej.

Najlepsze grupy kolędnicze z całej Polski, wykonawcy tańca góralskiego i zbójnickiego, a także miłośnicy folkloru będą mogli wspólnie kolędować oraz wziąć udział w konkursach i zawodach, podczas których zaprezentują swoje umiejętności.

Program 47. Góralskiego Karnawału jest wyjątkowo bogaty w różnorodne atrakcje. Wydarzenie 14 lutego zainauguruje przejazd zaproszonych kapel i zespołów zaprzęgami konnym. Od czwartku do soboty odbędą się liczne atrakcje – w tym, kolejno, wieczory: lachów szczyżyckich, cygański i tatarski. W sobotę pod Domem Ludowym zaprezentowana zostanie wystawa owczarków podhalańskich.

Następnie 17 lutego świętowanie przeniesie się pod Termy i Hotel BUKOVINA, gdzie odbędzie się wspaniałe widowisko – Kumoterki, zwane góralską formułą 1.

 „Kumoterki” zostały w tym roku wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Małe, tradycyjne sanie ścigają się i zachwycają widzów szybką jazdą po śnieżnym torze, tuż pod bukowińskimi Termami. Wrażeń dostarczą również widowiska Skiringu oraz Ski-skiringu. Ostatniego dnia uczestnicy Festiwalu Góralskiego poznają także zwycięzców poszczególnych konkursów. Ponadto przez wszystkie dni w świetlicy Domu Ludowego wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa twórczości ludowej.

Na wspólne świętowanie 47. Góralskiego Karnawału zapraszają organizator festiwalu Dom Ludowy oraz jego Partner Strategiczny BUKOVINA Resort.

Harmonogram Przerw technologicznych

Szanowni Państwo, w trosce o naszych Gości pragniemy poinformować, iż w związku z planowaną przerwą technologiczną,

w dniach 18-22.11.2019 Termy BUKOVINA i Hotel BUKOVINA będą nieczynne.

Harmonogram zamknięcia poszczególnych basenów:

   14.10 – 18.10 – Niebieska Dolina

     21.10 – 25.10 –  Strefa Dziecięca

25.11 – 29.11 – Bulgotnik

18-22.11.2019 – zamknięty cały obiekt

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij