<<<<<<< HEAD

Startuje Bukovina Moto Tour - nietypowa pielgrzymka motocyklowa

  • 27 kwiecień 2012

Już 1 maja, we wtorek o godz. 8.00 spod Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej ruszy nietypowa pielgrzymka do europejskich miejsc świętych. Podhalańscy pielgrzymi: Adrian Gładecki i Stanisław Para przemierzą ponad 10 tysięcy kilometrów na… motorach.


Przygotowania do nietypowej pielgrzymki rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Uczestnicy wyprawy – podhalańscy pielgrzymi: Adrian Gładecki i Stanisław Para są prawdziwymi pasjonatami motocykli. – Moja przygoda z motocyklami zaczęła się ponad 30 lat temu – mówi Stanisław Para – dlatego też wybór takiego środka transportu podczas naszej pielgrzymki był sprawą oczywistą. Z kolei Adrian Gładecki zaraził się pasją 2 lata temu. Podróż do europejskich miejsc świętych nie będzie pierwszą wspólną wyprawą pielgrzymów. W ubiegłym roku motocyklową pielgrzymką do Rzymu uczcili beatyfikację papieża Jana Pawła II. Bukovina Moto Tour rozpocznie się już we wtorek (1 maja). Pielgrzymi wyruszą o godz. 8.00 spod bukowiańskich Term. W uroczystym starcie wyprawy wezmą udział przedstawiciele Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego oraz wielbiciele motocykli.

Motocykliści będą pokonywać ponad 300 kilometrów dziennie. Trasa pielgrzymki biegnie między innymi przez Dolomity, Pireneje, Sierra Nevada, Góry Kantabryjskie oraz Alpy. Adrian Gładecki i Stanisław Para udadzą się do Villach w Austrii, a następnie do Cortina d’Ampezzo. Zobaczą też Cannes, Andorę, Barcelonę i Alicante. Pojadą przez Gibraltar, odwiedzą Fatimę, Santiago de Compostela, Lourdes, Grenoble i Chamonix. W planie ich podróży znajdują się ponadto takie miejscowości, jak Aosta we Włoszech, Lugano, St. Moritz, Bolzano i Insbruck. Podróż zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej.

Relacje z przygotowań i podróży można śledzić na bieżąco na portalu Facebook, na profilu Bukovina Moto Tour. Podróżnicy zapowiadają, że będą zamieszczać informacje z trasy każdego dnia. Raz w tygodniu pojawiać się będzie także relacja wraz ze zdjęciami w „Tygodniku Podhalańskim”. Głównym patronem wyprawy jest kompleks BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Więcej informacji o Bukovina Moto Tour na www.bukovinamototour.pl oraz na  portalu Facebook:  www.facebook.com/bukovinamototour

Harmonogram Przerw technologicznych

Szanowni Państwo, w trosce o naszych Gości pragniemy poinformować, iż w związku z planowaną przerwą technologiczną,

w dniach 18-22.11.2019 kompleks BUKOVINA Resort będzie nieczynny.

Harmonogram zamknięcia poszczególnych basenów:

              30.09 – 04.10 – Jaskinia nad Porońcem

07.10 – 11.10 – Cepersko Płań

   14.10 – 18.10 – Strefa Dziecięca

     21.10 – 25.10 – Niebiesko Dolina

25.11 – 29.11 – Bulgotnik

18-22.11.2019 – zamknięty cały obiekt

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij