<<<<<<< HEAD

Dżentelmeni pomagają dzieciom na Podhalu

  • 05 grudzień 2012

„Stop bosym stopom” – to kampania połączona ze sprzedażą Kalendarza Dżentelmeni i płyty z muzyką, której celem jest pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. W ubiegły weekend Olivier Janiak oraz Edward Kuchta – przedstawiciel partnera akcji, Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, odwiedzili Zakopane, aby przekazać paczki z obuwiem najbardziej potrzebującym. Nowa edycja wydawnictw na rok 2013 ukaże się w sprzedaży już 5 grudnia. 

Zima nie każdemu kojarzy się z ciepłym domem i zabawami na śniegu. Dla niektórych dzieci jest to najtrudniejszy okres w roku, w którym zmagają się z nieustającym chłodem i przemoczonymi stopami. W tym roku już po raz siódmy organizowana jest akcja „Stop bosym stopom”, która ma pomóc najbiedniejszym dzieciom przetrwać zimę w ciepłych butach. Co roku fundusze na zakup obuwia są pozyskiwane głównie ze sprzedaży Kalendarza Dżentelmeni oraz płyty z muzyką w wykonaniu znanych polskich artystów.


Wsparcia potrzebującym udzielają także partnerzy akcji. W ubiegłą sobotę (1 grudnia) Edward Kuchta – Członek Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, właściciela kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa oraz Olivier Janiak – producent Kalendarza odwiedzili Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem, aby przekazać dzieciom obuwie zimowe, które pozwoli im cieszyć się urokami zimy.Tego typu przedsięwzięcia powinny być częściej organizowane i nagłaśniane medialnie – komentuje Krystyna Juraszek, Dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem. – W Domu Dziecka staramy się stworzyć warunki na poziomie przeciętnej polskiej rodziny i dawać dzieciom wzór do naśladowania, aby przygotować je do funkcjonowania w dorosłym życiu, w które za niedługo wkroczą. Zimowe obuwie będzie przekazane 30 dzieciom w wieku od 4 do 19 lat, które są podopiecznymi naszego Domu Dziecka w  Zakopanem.
   
W tym roku dżentelmeni wsparli również m.in. Fundację Rak’n’Roll przygotowując dla jej podopiecznych tygodniowy wyjazd do BUKOVINA Terma Hotel Spa. Dzięki współpracy właścicieli kompleksu oraz organizatorów akcji w 2013 roku planowany jest kolejny wakacyjny pobyt najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodziny w Bukowinie Tatrzańskiej.

Nową edycję kalendarza zdobią twarze 12 Dżentelmenów – znanych polskich artystów, w tym roku wśród nich znaleźli się między innymi: Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Leszek Lichota, Radzimir Dębski, Jacek Koman czy Piotr Adamczyk. Już w sprzedaży jest kalendarz ścienny na 2013 rok, w którym znajdziemy zdjęcia wykonane przez znakomitego fotografa Jacka Porembę. Kalendarz Dżentelmeni jest również dostępny z płytą zawierającą utwory z lat 70. Będą to covery utworów między innymi Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, 2+1, Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego w aranżacjach Michała Przytuły.

Kalendarz naścienny z płytą są do nabycia jak zawsze w drogeriach Rossmann i sklepach CCC. Płyta z dwoma rodzajami kalendarzyka w Empikach, dobrych sklepach muzycznych, a także na wybranych stacjach Orlen. Szczegóły akcji „Stop bosym stopom” na www.kalendarzdzentelmeni.pl oraz na profilu w serwisie facebook.com.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij