<<<<<<< HEAD

Zapraszamy na wspólne świętowanie pod Oknem Papieskim w Krakowie

  • 21 grudzień 2012

Pod Oknem Papieskim w Krakowie stanęła wyjątkowa choinka. W najbliższą sobotę na choince zabłysną światła – choinkowe lampki uroczyście zapali wieloletni sekretarz Jana Pawła II, Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz.

Pod Oknem Papieskim w Krakowie stanęła wyjątkowa choinka. Świerk jest prezentem z włoskiej Prowincji Trydent. Nie jest to upominek przypadkowy – stanowi nawiązanie do przyszłorocznego wyścigu Tour de Pologne, którego dwa etapy zostaną rozegrane właśnie we Włoszech. W najbliższą sobotę na choince zabłysną światła – choinkowe lampki uroczyście zapali wieloletni sekretarz Jana Pawła II, Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz.

Z tej okazji pragniemy zaprosić Państwa do świętowania w tak ważnym dla Polaków miejscu. Spotkanie poprowadzi znana aktorska para: Maja Berełkowska-Cyrwus i Piotr Cyrwus, a do wspólnego kolędowania będzie zachęcał o. Łukasz Buksa Band. Najbardziej potrzebującym zostanie rozdanych 1500 paczek – cześć z nich została wysłana z Włoch, a większość przygotowana przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Na dzieci będzie z kolei czekał Św. Mikołaj, który wręczy najmłodszym prezenty przygotowane przez ich włoskich rówieśników.

Wydarzenie, któremu patronuje Metropolita Krakowski, odbędzie się dzięki wsparciu: Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Fundacji BUKOVINA z Bukowiny Tatrzańskiej, Centrum Jana Pawła II oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej.


Choinka pod Oknem Papieskim stanęła już po raz szósty. Świąteczne drzewko jest nawiązaniem do tradycji stawiania bożonarodzeniowej choinki w Watykanie. W Stolicy Apostolskiej zwyczaj ten, zapoczątkowany przez Jana Pawła II, ma już 30 lat.

Miejsce: Kraków, ul. Franciszkańska 3
Program:

16:00 – rozpoczęcie uroczystości
16:30 – przywitanie Księdza Kardynała
17:00 – uroczyste zapalenie światełek na choince
Życzenia  i wręczenie paczek zgromadzonym dzieciom przez św. Mikołaja

Serdecznie zapraszamy!

 

Fot. T. Warczak

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij