<<<<<<< HEAD

Jan Wieczorkowski i Antoni Pawlicki: BUKOVINA jest piękna!

  • 30 grudzień 2012

Jan Wieczorkowski i Antoni Pawlicki, odtwórcy głównych ról w serialu „Czas Honoru”, zawitali do BUKOVINA Terma Hotel Spa, by wspólnie przywitać Nowy Rok. Który z nich woli narty, a który deskę snowboardową? Czy w ogóle się lubią? Czy będzie kolejny sezon „Czasu Honoru”? O tym obaj Panowie opowiedzieli nam w wywiadzie, do lektury którego serdecznie zapraszamy!

„Czas Honoru” zawitał do BUKOVINY, gdzie obaj Panowie spędzą Sylwestra…
Jan Wieczorkowski: Tak, Sylwestra spędzę w BUKOVINIE. Święta spędziłem w Warszawie, a zaraz potem przyjechałem do was.

Jest Pan częstym gościem BUKOVINA Terma Hotel Spa?

J.W.: Rzeczywiście, już kilka razy tutaj byłem i za każdym razem jest fantastycznie. Poza tym pochodzę z Rabki, oddalonej 30 km od Bukowiny Tatrzańskiej, więc mam blisko (śmiech). Czuję się związany z tym miejscem, z Podhalem, gdzie spędziłem swoje młode lata. Jestem tutaj sercem cały czas.

Jest Pan znany w środowisku aktorskim z tego, że świetnie jeździ na snowboardzie…

J.W.: Zdecydowanie deska! Jeżdżę dobrze, ale jest jeszcze wiele rzeczy, które można robić na desce i chcę się jeszcze podszkolić. Narty już dawno mi się znudziły.

Pan Antoni Pawlicki z kolei jest zwolennikiem nart…

Antoni Pawlicki: Ja od małego jeżdżę na nartach. Kiedy byłem brzdącem, mój tata wsadził mnie na narty i tak zaczęła się moja miłość do tego sportu. Potem zrobiłem papiery, dzięki którym mogłem się tytułować instruktorem narciarstwa. Jednak później moje losy potoczyły się w inną stronę i niestety nie pracuję jako instruktor (śmiech).
J.W.: Twoje losy potoczyły się w stronę morza (śmiech).

Pan również spędza Sylwestra w BUKOVINIE?

A.P.: Tak i to nie jest też to mój pierwszy pobyt u was. Odkryłem BUKOVINĘ dwa lata temu podczas Tour de Pologne i zakochałem się w tym miejscu. Znałem Bukowinę Tatrzańską, bo często przyjeżdżałem tu jako dziecko i uczyłem się jazdy na nartach, ale wcześniej nie było tu takiego obiektu. BUKOVINA Terma Hotel Spa tworzy klimat, jak w szwajcarskim kurorcie St. Moritz. Takich miejsc jak BUKOVINA brakuje mi w Polsce.
J.W.: Kapitalna architektura budynku, jego położenie, obiekt wygląda jak klasycznie alpejski, ale zarazem nowoczesny. Nie bójmy się tego powiedzieć: BUKOVINA jest piękna!  Mamy piękne widoki na góry, doliny do spacerów, lasy, gorące wody w Termach - jednym słowem wszystko, czego można chcieć.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to powiedzenie jest w tym przypadku na miejscu?

A.P.: Jak najbardziej! Po co jechać gdzieś za granicę, do Austrii czy w inne miejsca, skoro w Polsce mamy taki świetny obiekt? Ja tu często przyjeżdżam i polecam innym, by odwiedzili BUKOVINĘ. Najpierw wypad na stok narciarski, a po białym szaleństwie można się zregenerować w Termach. Wszystko blisko siebie, więc można aktywnie spędzić czas, a potem się zrelaksować.

Panowie grają razem w serialu „Czas Honoru”, spędzacie razem mnóstwo czasu. Lubicie się czy macie siebie czasem dość?
A.P.: Nie lubimy się! (śmiech)
J.W.: Tak się złożyło, że z całej serialowej ekipy, akurat my z Antkiem się lubimy i dobrze się czujemy w swoim towarzystwie. Dobrze się rozumiemy i mamy do siebie dystans, więc to pozwala nam spędzać ze sobą dużo czasu.

Uchylmy rąbka tajemnicy: czy będzie kolejny sezon „Czasu Honoru”?

A.P.: Proszę pytać Janka, bo ja już w tym serialu nie żyję (śmiech).
J.W.: Będzie kolejny sezon. Czasy powojenne okazały się bardzo ciekawe dla scenarzystów i jest jeszcze wiele tematów do poruszenia. Antek  zginął po koniec piątej serii serialu, ale może go jeszcze zobaczymy. Szósta seria obejmie jeszcze okres powojenny, ale już kolejna – siódma – na zasadzie retrospekcji będzie nawiązywała do Powstania Warszawskiego. Wtedy Antek zagra, bo brał udział w powstaniu i mu się należy (śmiech). 

Rozmawiał: Tomasz Gawędzki/BUKOVINA

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij