<<<<<<< HEAD

Wyjątkowy wywiad polskich skoczków narciarskich dla BUKOVINA Terma Hotel Spa

  • 26 marzec 2013

Polska kadra skoczków narciarskich udzieliła ekskluzywnego wywiadu dla gości BUKOVINA Terma Hotel Spa. Zapraszamy do lektury.

 

Jak polscy skoczkowie oceniają zakończony sezon 2012/13 Pucharu Świata? Co o postawie swoich podopiecznych sądzi trener Łukasz Kruczek? Jak Kamilowi Stochowi smakuje mistrzostwo świata? I wreszcie – co ze słynną flaszką dla Thomasa Morgensterna, którą miał postawić Piotr Żyła? Nasi skoczkowie opowiedzieli BUKOVINIE jak minął im sezon 2012/13. Zapraszamy do lektury!

Maciej Kot: - Sezon minął dość burzliwie. To z pewnością najlepszy sezon w mojej karierze, więc oceniam go pozytywnie. Zdobyłem w PŚ ponad 400 punktów, do tego dołożyliśmy brązowy medal drużynowo na Mistrzostwach Świata – pierwszy w historii! Indywidualnie, mistrzostwa w moim wykonaniu nie były takie, jakie chciałem, żeby były. Cele miałem wyższe, ale nie udało mi się ich zrealizować. Nie zapominajmy jednak, że przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski, więc jest jeszcze o co walczyć. Jak skoki będą dalekie i będę miał z nich radość, to może pociągnie to za sobą dobry wynik.


Na pewno cieszył się Pan z tego brązowego medalu? Pana wypowiedzi po tym sukcesie były dalekie od optymizmu. Po poza, czy skromność?

- Cieszyłem się, ale uczono mnie przez wiele lat, że zawody się rozlicza pod kątem wykonanego zadania. Ja natomiast w konkursie drużynowym swojego zadania nie wykonałem, stąd może odebrano moje wypowiedzi w ten sposób, że byłem niezadowolony. Mój skok wtedy był zły i miałem świadomość, że to nie było to. Gdybym się spisał, to medal nie byłby brązowy, tylko srebrny!
 

Łukasz Kruczek: - To jeszcze nie koniec sezonu, dalej jesteśmy w grze, dla nas sezon kończy się po Mistrzostwach Polski. Nie rozliczajmy czegoś, co jeszcze się nie skończyło. Wciąż musimy utrzymywać dyspozycję i mobilizację w drużynie, aż do ostatniego skoku tej zimy.


Dawid Kubacki: - Do tej pory to mój najlepszy sezon, jestem zadowolony, choć nie wszystkie konkursy potoczyły się po mojej myśli. Nie zawsze moje skoki i wyniki były super, oczekiwania były zdecydowanie wyższe. W najważniejszych momentach jednak chyba nie zawodziłem, trochę punktów w „generalce” udało się nazbierać, więc sezon mogę zaliczyć na plus.


Kamil Stoch: -
Czy mogło być lepiej? Jest bardzo dobrze, krótko mówiąc sezon udany w moim wykonaniu. Wygrałem dwa konkursy, w trzecim wygrał Piotrek Żyła, więc mówiąc po piłkarsku – ustrzeliliśmy hat-trick. Jak smakuje mistrzostwo świata? Smacznie i zdrowo (śmiech)!


Coś Pan obiecał niedawno na zawody w Planicy…
Piotr Żyła: - Wszyscy o to pytają, ale Thomas nie przyjechał do Planicy. Ale słowa dotrzymam i kiedyś trafi się okazja, żeby w końcu „Morgiemu” postawić tę słynną flaszkę (śmiech).


Garbik, fajeczka i inne Pana wypowiedzi zrobiły furorę w mediach. Ma Pan świadomość tego, co się dzieje wokół Pana osoby w internecie?


- Wolę nie wiedzieć (śmiech). Ostatnio nie zaglądam do internetu, bo zaczęło mnie to trochę przerastać. Trochę tego za dużo, może po sezonie będzie czas, żeby to wszystko na spokojnie przenalizować, poczytać. Dla mnie najważniejsze są skoki i na tym się skupiam.


Stefan Hula:
- Ten sezon nie potoczył się po mojej myśli. To zaczęło się już latem, gdzie miałem problemy, przede wszystkim z nowymi kombinezonami. Później było już lepiej, dobre miejsca w Pucharze Kontynentalnym, całkiem nieźle też wypadłem na Turnieju Czterech Skoczni, a także na zawodach w Polsce. Potem nie wiem, czegoś zabrakło, zgubiłem formę, nie potrafiłem jej ustabilizować. Postaram się jeszcze powalczyć o dobry wynik w Mistrzostwach Polski, będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Gdzie skakałem najlepiej? W Pucharze Kontynentalnym było zwycięstwo i dwa miejsca na podium, ale to nie przełożyło się później na konkursy Pucharu Świata. Tego mi najbardziej szkoda, bo mam uczucie straconej szansy.

Tomasz Gawędzki/BUKOVINA

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij