<<<<<<< HEAD

70.Tour de Pologne – VI etap w Bukowinie Tatrzańskiej

  • 28 lipiec 2013

Najlepsi kolarze świata zmierzą się w Bukowinie Tatrzańskiej już 2 sierpnia. Zapraszamy na 70. Tour de Pologne - Wielkie Kolarskie Święto!

Kompleks BUKOVINA Terma Hotel Spa po raz czwarty jest partnerem niezwykłego wydarzenia, jakim jest 70.Tour de Pologne. Ta jedna z największych europejskich imprez sportowych zgromadzi na Podhalu 23 ekipy kolarskie z całego świata. VI  „królewski etap” wyścigu rozegrany zostanie 2 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. 

70 jubileuszowy wyścig kolarski Tour de Pologne rozpocznie się 27 lipca we włoskim Rovereto, a zakończy 3 sierpnia w Krakowie. Na Podhalu najlepsze ekipy kolarskie z całego świata, będą pokonywać V i VI etap (1 sierpnia – V etap, 2 sierpnia – VI etap). Światowy peleton kolarstwa będzie gościł w Hotelu Bukovina. Kolarze pojawią się u nas przed V etapem i pozostaną aż do zakończenia VI etapu wyścigu.

Trasa BUKOVINA Terma Hotel Spa
VI honorowy etap, zwany „etapem królewskim”, rozpocznie się startem o godzinie 13:22 przed kompleksem BUKOVINA Terma Hotel Spa. Trasa VI etapu liczy 192 km, jest to najtrudniejszy i budzący najwięcej emocji odcinek całego wyścigu. Trasa pełna stromych zjazdów i niełatwych podjazdów z pewnością stanowi wielką atrakcję dla obserwatorów kolarskich zmagań. Na trasie znajduje się aż 10 Premii Górskich Tauron pierwszej kategorii. Wyścig VI etapu kończy meta znajdująca się w centrum Bukowiny Tatrzańskiej.

Gwiazdy 70.Tour de Pologne
Podczas jubileuszowym wyścigu podziwiać będzie można wybitne gwiazdy kolarstwa. Zaprezentują się m.in zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France sir Bradley Wiggins, Vincenzo Nibali – triumfator tegorocznego Giro Włoch, czy czterokrotny mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas Fabian Cancellara. Na wstępnej liście startowej 70. Tour de Pologne znalazło się 18 Polaków. Atrakcją dla kibiców w Bukowinie Tatrzańskiej, prócz sportowych emocji, jest także malowniczy górski krajobraz całej trasy.  


Więcej informacji o wyścigu Tour de Pologne znajdziecie na stronie www.tourdepologne.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij