<<<<<<< HEAD

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska

Zielone lasy, skaliste szczyty, dzika przyroda, krystalicznie czysta woda – Bukowina Tatrzańska to ostoja ciszy, relaksu i głębokich relacji z Naturą.

Bukowina Tatrzańska to jedno z najpiękniejszych miejsc w krajobrazie polskich gór. Najwyższe w okolicy położenie, 1000 metrów nad poziomem morza, przekłada się na unikalny uzdrowiskowy mikroklimat.

BUKOVINA Resort położony jest u podnóża Tatr w otoczeniu świerkowych lasów, będących częścią Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W granicach gminy znajdują się takie turystyczne atrakcje, jak: najwyższy szczyt polskich Tatr, czyli Rysy (2499 m n. p. m.), Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów Polskich oraz wodospad Wielka Siklawa, a także rzeka Białka, dzieląca gminę na dwa regiony etnograficzne: Spisz i Podhale.

Tatrzański Park Narodowy, w otulinie którego leży Hotel BUKOVINA, graniczy od południa z parkiem narodowym Słowacji, który wraz z nim stanowi Międzynarodowy Rezerwat Biosfery, wpisany na listę UNESCO.

Wędrowcy decydujący się na piesze wycieczki mogą tu spotkać niedźwiedzie, sarny, jelenie, świstaki, kozice i całe mnóstwo wspaniałej roślinności. Krystalicznie czysta woda, nieskazitelne górskie powietrze oraz dzika przyroda sprawią, że zakochacie się w tym miejscu.

Na terenie Gminy znajdują się aż 2 przejścia graniczne na Słowację oraz rezerwat Przełom Białki, a w najbliższym sąsiedztwie – miasto Zakopane, zapora w Niedzicy, Nowy Targ ze swoimi słynnymi jarmarkami i lotniskiem (możliwość skoków spadochronowych).

Kolejną atrakcją gminy jest folklor, przejawiający się w strojach i gwarze oraz licznych wydarzeniach, takich jak choćby letnie Sabałowe Bajania, czy zimowy Karnawał Góralski. Imprezy te odbywają się w największym w Polsce drewnianym budynku – Domu Ludowym.

W piękną, bezchmurną pogodę, z niektórych miejscowości można dostrzec inne pasma górskie, takie jak Gorce a nawet Babią Górę. A z Rysów – oddalony o 100 km Kraków.

Folklor i tradycja

Jesteśmy dumni, że pochodzimy stąd, z Bukowiny. Cieszymy się z noszenia strojów z haftowanymi ornamentami, z wielogodzinnych rozmów gwarą i z szeregu całorocznych wydarzeń: letniego Sabałowego Bajania czy zimowego Karnawału Góralskiego. Możesz doświadczyć tego wszystkiego razem z nami.
Dodatkowych emocji dostarczą koncerty lokalnych góralskich kapel, ogniska czy zimowe kuligi.

Harmonogram Przerw technologicznych

Szanowni Państwo, w trosce o naszych Gości pragniemy poinformować, iż w związku z planowaną przerwą technologiczną,

niektóre baseny będą nieczynne.

Harmonogram zamknięcia poszczególnych basenów:

   28.09 - 30.09 – Cepersko Płań

     05.10 - 07.10 –  Jaskinia nad Porońcem

12.10 - 14.10  – Niebiesko Dolina

26.10 - 28.10 - Strefa Dziecięca

16.11 - 19.11 - Zbójecki Bulgotnik

23.11 - 26.11 - basen i jacuzzi w strefie Wellness BUKOVINA

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij