<<<<<<< HEAD

TdP: "Kwiatek" odpuszcza, Majka pojedzie

  • 02 sierpień 2014

Rafał Majka, zwycięzca dwóch etapów w zakończonym niedawno Tour de France, potwierdził swój start w 71. Tour de Pologne! Michał Kwiatkowski natomiast nie wystartuje, gdyż musi odpocząć po starcie we Francji. Do ścigania ma zamiar wrócić 31 sierpnia w klasyku należącym do World Tour.

Rafał Majka potwierdził swój udział w 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Polski kolarz, który niedawno wygrał klasyfikację górską Tour de France, zamierza walczyć o zwycięstwo w Polsce. W wyścigu nie wystartuje Michał Kwiatkowski, który po fantastycznej pierwszej części sezonu odczuwa zmęczenie i postanowił odpocząć.
 

W środę 30 lipca, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się konferencja prasowa 71. Tour de Pologne UCI World Tour. W konferencji wzięli udział Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang, Rafał Majka z grupy Tinkoff-Saxo, Michał Kwiatkowski z grupy Omega Pharma - Quick-Step oraz trener reprezentacji Polski Tomasz Brożyna.

Podczas konferencji Rafał Majka potwierdził swój start w rozpoczynającym się w niedzielę 3 sierpnia Tour de Pologne.  - Wystartuję nie po to, by się przejechać, ale by walczyć. Nie wiadomo jak ta walka się skończy, ale na pewno ja i moja ekipa będziemy próbowali, aby wszystko wypadło jak najlepiej i abyśmy wygrali Tour de Pologne - powiedział Majka.

W Tour de Pologne nie wystartuje natomiast Michał Kwiatkowski. - Wraz z ekipą podjęliśmy decyzję, że nie wystartuję w Polsce. Powodem jest nawarstwiające się zmęczenie. Miałem intensywną pierwszą część sezonu, a podczas Tour de France to zmęczenie się pogłębiało. Planuję teraz odpocząć. Pojawię się na etapach Tour de Pologne. Na pewno będę w Toruniu, Gdańsku, Bydgoszczy i być może w Krakowie. Trzymam kciuki za wszystkich Polaków, a szczególnie za Rafała Majkę, który pokazał, że może wygrać Tour de Pologne - przyznał popularny "Kwiatek".

Obaj kolarze zostali uhonorowani przez Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata, który wręczył zawodnikom Złote Odznaki za Zasługi dla Sportu. - Jesteśmy dumni, ponieważ dawno nie było takich sukcesów w polskim kolarstwie. Cieszy mnie skromność tych zawodników, a jednocześnie ich pewność siebie - powiedział Biernat.


- Chcę podziękować naszym zawodnikom, czekaliśmy na nich wiele lat. 21 lat temu Tour de Pologne zaczął gonić zawodowy peleton i pięć lat temu weszliśmy do cyklu World Tourr. Doczekaliśmy się też zawodników na światowym poziomie. Możemy cieszyć się piękną imprezą - podsumował Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.
 

71. Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Gdańsku i zakończy 9 sierpnia w Krakowie. Kolarze przejadą 1251 kilometrów. Będą walczyć w klasyfikacji generalnej SKANDIA, klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON, Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, klasyfikacji punktowej LANG TEAM oraz klasyfikacji premii Najlepszy Polak LOTOS.
 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij