<<<<<<< HEAD

RE-DEFINICJE – moc słowa w Bukowinie Tatrzańskiej

  • 03 grudzień 2012

Krzysztof Domarecki, Jacek Żakowski, Krzysztof Rybiński, Jan Hartman, Jacek Santorski – to tylko kilka nazwisk uczestników projektu RE-DEFINICJE, których w ubiegły weekend (30 listopada – 2 grudnia) gościła Bukowina Tatrzańska. Socjologowie, psychologowie, przedsiębiorcy, duchowni oraz ludzie mediów i kultury dyskutowali o współczesnych definicjach najważniejszych pojęć. Organizatorami projektu byli ośrodek analityczny THINKTHANK, magazyn „MALEMEN”. Głównym partnerem: BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Krzysztof Domarecki, Jacek Żakowski, Krzysztof Rybiński, Jan Hartman, Jacek Santorski – to tylko kilka nazwisk uczestników projektu RE-DEFINICJE, których w ubiegły weekend (30 listopada – 2 grudnia) gościła Bukowina Tatrzańska. Socjologowie, psychologowie, przedsiębiorcy, duchowni oraz ludzie mediów i kultury dyskutowali o współczesnych definicjach najważniejszych pojęć. Organizatorami projektu byli ośrodek analityczny THINKTHANK, magazyn „MALEMEN”. Głównym partnerem BUKOVINA Terma Hotel Spa.

Posługiwanie się słowem to jedna z najważniejszych umiejętności człowieka. Bez niej niemożliwa byłaby komunikacja. Czy jednak znaczenie słów jest uniwersalne i niezmienne? Czy różne osoby mogą odmiennie interpretować te same pojęcia? Odpowiedzi na te pytania poszukiwało ponad 40 ekspertów i praktyków z różnych dziedzin: od socjologii, przez kulturę, aż do biznesu. Panele dyskusyjne z ich udziałem odbyły się w dniach 30 listopada - 2 grudnia w Hotelu BUKOVINA.

Spotkania miały miejsce w ramach projektu RE-DEFINICJE, którego celem było przyjrzenie się jak współcześnie Polacy rozumieją 7 najbardziej podstawowych, a jednocześnie budzących kontrowersje pojęć: sukces, szczęście, przedsiębiorczość, rynek, wiara, patriotyzm i styl życia. Nad dyskusjami czuwało siedmiu zaproszonych moderatorów: Roman Młodkowski, Cezary Szymanek, Jacek Żakowski, Marcin Piasecki, Katarzyna Montgomery, Katarzyna Sroczyńska i Olivier Janiak.
Celem projektu RE-DEFINICJE było wywołanie dyskusji na tematy społeczne, dotyczące nas wszystkich i zdefiniowanie tego, kim „My” jako Polacy jesteśmy – tłumaczy Olivier Janiak, redaktor naczelny „MALEMENA”.
Bez wspólnego języka nie ma wspólnej rozmowy, dlatego tak ważne jest określenie znaczenia używanych powszechnie słów – dodaje Paweł Rabiej, partner zarządzający ośrodka analitycznego THINKTANK.

Kim byli eksperci RE-DEFINICJI? W ciągu trzech dni w Hotelu BUKOVINA zagościło wielu znanych Polaków. W panelach dyskusyjnych wzięli udział m.in. przedsiębiorcy i specjaliści do spraw ekonomii, tacy jak Krzysztof Domarecki – założyciel Grupy Selena, czy Krzysztof Rybiński – ekonomista, były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego. Czym jest szczęście i sukces? Na pytanie to odpowiedzi poszukiwali m.in.: Jacek Santorski – uznany psycholog i manager. Nie zabrakło także przedstawicieli kultury i mediów, takich jak aktorzy: Piotr Zelt i Andrzej Młynarczyk.

Górski malowniczy krajobraz oraz wyjątkowa atmosfera Bukowiny Tatrzańskiej sprzyjały refleksji. – Hotel Bukovina to idealne miejsce do organizacji tego typu projektu – podkreśla Krzysztof Kramarz dyrektor ds. marketingu kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa. – Z jednej strony, dzięki kameralnej lokalizacji, jesteśmy daleko od naszych osobistych problemów, co prowokuje do kreatywnego myślenia. Z drugiej, hotel ma doskonałe połączenie z większymi polskimi miastami, świetną bazę noclegową oraz liczne atrakcje, które zapewniają zarówno rozrywkę, jak i relaks.

Spotkanie autorytetów w Bukowinie Tatrzańskiej to pierwsza część projektu RE-DEFINICJE. W internecie, na stronie projektu: www.redefinicje.pl, trwa dyskusja internautów, w której każdy może wypowiedzieć się, czym dla niego jest szczęście, wiara czy sukces. Wnioski z projektu zostaną wydane w formie raportu. Jednak jak zapewniają pomysłodawcy akcji, to jedynie punkt wyjścia do szerszej dyskusji na temat najważniejszych współcześnie pojęć.  


REDEFINICJE 

organizatorzy: THINKTANK, MALEMEN, BUKOVINA 

Partner Merytoryczny: PAYBACK
Partnerzy: eurolot.com, Lotto, Havas

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij