<<<<<<< HEAD

RE-DEFINICJE – moc słowa w Bukowinie Tatrzańskiej

  • 03 grudzień 2012

Krzysztof Domarecki, Jacek Żakowski, Krzysztof Rybiński, Jan Hartman, Jacek Santorski – to tylko kilka nazwisk uczestników projektu RE-DEFINICJE, których w ubiegły weekend (30 listopada – 2 grudnia) gościła Bukowina Tatrzańska. Socjologowie, psychologowie, przedsiębiorcy, duchowni oraz ludzie mediów i kultury dyskutowali o współczesnych definicjach najważniejszych pojęć. Organizatorami projektu są ośrodek analityczny THINKTHANK oraz magazyn „MALEMEN”. Głównym partnerem jest kompleks BUKOVINA Terma Hotel Spa, gdzie odbyła się sesja plenarna projektu.

Posługiwanie się słowem to jedna z najważniejszych umiejętności człowieka. Bez niej niemożliwa byłaby komunikacja. Czy jednak znaczenie słów jest uniwersalne i niezmienne? Czy różne osoby mogą odmiennie interpretować te same pojęcia? Odpowiedzi na te pytania poszukiwało ponad 40 ekspertów i praktyków z różnych dziedzin: od socjologii, przez kulturę, aż do biznesu. Panele dyskusyjne z ich udziałem odbyły się od między 30 listopada a 2 grudnia w Hotelu BUKOVINA.

Spotkania odbyły się w ramach projektu RE-DEFINICJE, którego celem jest przyjrzenie się jak współcześnie Polacy rozumieją 7 najbardziej podstawowych, a jednocześnie budzących kontrowersje pojęć: sukces, szczęście, przedsiębiorczość, rynek, wiara, patriotyzm i styl życia. Nad dyskusjami czuwało siedmiu zaproszonych moderatorów: Roman Młodkowski, Cezary Szymanek, Jacek Żakowski, Marcin Piasecki, Katarzyna Montgomery, Katarzyna Sroczyńska i Olivier Janiak.
– Celem projektu RE-DEFINICJE jest wywołanie dyskusji na tematy społeczne, dotyczące nas wszystkich i zdefiniowanie tego, kim „My” jako Polacy jesteśmy – tłumaczy Olivier Janiak, redaktor naczelny „MALEMENA”.
– Bez wspólnego języka nie ma wspólnej rozmowy, dlatego tak ważne jest określenie znaczenia używanych powszechnie słów – dodaje Paweł Rabiej, partner zarządzający ośrodka analitycznego THINKTANK.

Kim są eksperci RE-DEFINICJI? W ciągu trzech dni w Hotelu BUKOVINA zagościło wielu znanych Polaków. W panelach dyskusyjnych wzięli udział m.in. przedsiębiorcy i specjaliści do spraw ekonomii, tacy jak Krzysztof Domarecki – założyciel Grupy Selena czy Krzysztof Rybiński – ekonomista, były wiceprezes Narodowego Banku Polskiego. Czym jest szczęście i sukces? Na pytanie to odpowiedzi poszukiwali m.in.: Jacek Santorski – uznany psycholog i manager. Nie zabrakło także przedstawicieli kultury i mediów, takich jak aktorzy: Piotr Zelt i Andrzej Młynarczyk.

Górski malowniczy krajobraz oraz wyjątkowa atmosfera Bukowiny Tatrzańskiej sprzyjały refleksji. – Hotel Bukovina to idealne miejsce do organizacji tego typu projektu – podkreśla Krzysztof Kramarz dyrektor ds. marketingu kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa. – Z jednej strony, dzięki kameralnej lokalizacji, jesteśmy daleko od naszych osobistych problemów, co prowokuje do kreatywnego myślenia. Z drugiej, hotel ma doskonałe połączenie z większymi polskimi miastami, świetną bazę noclegową oraz liczne atrakcje, które zapewniają zarówno rozrywkę, jak i relaks.

Spotkanie autorytetów w Bukowinie Tatrzańskiej to pierwsza część projektu
RE-DEFINICJE. W internecie, na stronie projektu: www.redefinicje.pl, trwa dyskusja internautów, w której każdy może wypowiedzieć się, czym dla niego jest szczęście, wiara czy sukces. Wnioski z projektu zostaną wydane w formie raportu. Jednak, jak zapewniają pomysłodawcy akcji, to jedynie punkt wyjścia do szerszej dyskusji na temat najważniejszych współcześnie pojęć.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij